Żelazo i odpowiedni suplement

Żelazo to jeden z tych pierwiastków, o których obecność w naszym ciele po prostu musimy zadbać. Jeżeli jego ilość będzie niewystarczająca, rozwinie się u nas anemia. Choroba na pozór nie jest groźna i łatwo poddaje się leczeniu, ale potrafi poważnie utrudnić nasze życie.
Objawy niedoboru
W przypadku niedoborów żelaza dochodzi do niedotlenienia organizmu. W efekcie tego jesteśmy nieustannie zmęczenie, apatyczni i senni. Nie mamy na nic siły, a całe dnie najchętniej spędzalibyśmy w łóżku. Pojawić mogą się także trudności z przypomnieniem sobie pewnych faktów, co jest na ogół niezwykle frustrujące.
Jaki suplement wybrać?
W aptekach znajdziemy całe multum suplementów, które zawierają w swoim składzie żelazo. Niejedna osoba pogubiłaby się więc i nie wiedziałaby co wybrać. Tymczasem okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest tak zwane żelazo chelatowane. Poddaje się je specjalnej obróbce. Sprawia ona, że preparat ten jest o wiele lepiej przyswajany przez całe ciało. Dzięki temu niedobory znikają o wiele szybciej, a my błyskawicznie wracamy do pełni sił.