Specjalne suplementy i ich znaczenie

Specjalne suplementy to produkty, jakie potrafią w kompleksowy sposób zadbać o właściwe funkcjonowanie całego organizmu. W związku z tym są pożądanym uzupełnieniem diety sportowców i osób, które są fizycznie aktywne.
Podstawowe funkcje, które pełnić mogą suplementy diety to redukcja aktywności hormonalnej, odpowiednia przemiana metaboliczna białek i węglowodanów, odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i nerwowego, utrzymywanie w normie metabolizmu energetycznego, mniejsze uczucie znużenia oraz uczestniczenie w procesie prawidłowej produkcji czerwonych krwinek.
Suplementy te będą również zapewniać odpowiednie wsparcie hormonalne, utrzymując właściwy poziom płodności czy poziom testosteronu we krwi. W takich preparatach mogą występować takie składniki, jak: kwas d-asparaginowy, cynk, kwas pantotenowy, aminokwasy, ekstrakty ziołowe, witaminę b6, czy beta ecdysterone.
Wśród suplementów o specjalnym znaczeniu znajdzie takie, które stworzone zostały z myślą o osobach chcących zbudować masę mięśniową, pragnących schudnąć lub spodziewających się dziecka.