Jaki suplement wybrać ?

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie suplementu, który zawiera tak zwanego żelazo chelatowe. Oznacza to, że zostało ono poddane specjalnej obróbce, która sprawia, że jego wchłanialność została znacznie zwiększona.
Kilka słów o wapniu
Wapń to jeden z tych składników mineralnych, których obecność w organizmie jest niezbędna. Niedobory w jego przypadku mogą prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem.
Działanie wapnia
Podstawową rolą wapnia jest ochrona naszych kości. Jego obecność w diecie jest szczególnie istotna zwłaszcza w przypadku kobiet w okresie menopauzy, które narażone są na powstanie osteoporozy. Wapń bierze również udział w procesach krzepnięcia krwi, a także wpływa na proces przyswajania witaminy D.
Objawy niedoboru
Pierwszym sygnałem, że w naszym organizmie brakuje wapnia są skurcze mięśniowe. Z czasem dochodzą do nich bóle stawów, a także drętwienie kończyn dolnych oraz górnych. Jeżeli mimo tych objawów nie zwiększymy podaży wapnia, organizm zacznie czerpać ten pierwiastek z kości. Konsekwencją będzie pojawienie się osteoporozy.