Dodatkowa suplementacja

Jeżeli chcemy rozpocząć dodatkową suplementację wapnia, powinniśmy sięgnąć po taki preparat, który zawiera w swoim składzie nie tylko wapń, ale również witaminę D3 oraz K
Organizm potrzebuje jodu
Jod jest jednym z tych pierwiastków, które szczególną rolę odgrywają przede wszystkim w organizmie kobiety. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni go nie potrzebują. Pierwiastek ten w istotny sposób dba o nasze zdrowie.
Jak objawia się niedobór?
Osoby, u których pojawiły się niedobory jogu często odczuwają zmęczenie. Typowe dla tego stanu jest również rozdrażnienie. Pojawia się również odczuwanie zimna. W przypadku niedobór jodu może pojawić się niedoczynność tarczycy, czyli stan choroby, który wymaga leczenia. Podkreślić należy, że w przypadku braków tego pierwiastka szwankować zaczyna całe nasze ciało.
Możliwa dodatkowa suplementacja
W sytuacji, kiedy pojawia się niedobór jodu można wspomóc się suplementami. W aptekach dostępny jest jodek potasu, który sprawdza się bardzo dobrze. Do wyboru są również wodorosty, które dostępne są w postaci sproszkowanej. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy sięgać po takie środki bez konsultacji z lekarzem. Można bowiem sprawić, że w organizmie pojawi się nie niedobór jodu, a jego nadmiar, który również jest szkodliwy.