Jak rozróżnić suplement od leku?

Na aptecznych półkach znajdują się nie tylko leki wydawane na receptę. Nie brakuje na również suplementów diety. Prepatay te znacznie różnią się od siebie, jednak wiele osób zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Przyjrzyjmy się więc bliżej poszczególnym różnicom.
Leki mają za zadanie pomóc nam w pozbyciu się uciążliwych dolegliwości. Suplementy diety natomiast powinniśmy zażywać wtedy, gdy w naszym organizmie brakuje określonych substancji odżywczych. Jeśli chcemy mieć pewność, że to co kupujemy jest suplementem, a nie lekiem, to powinniśmy dokładnie obejrzeć opakowanie.
Prawo jasno określa sposób oznaczenia leków. Na ich opakowaniu musi znaleźć się numer pozwolenia dopuszczenia do obrotu oraz jego kategoria. W przypadku leków bez recepty znajdziemy oznaczenie „OTC”. Leki na receptę powinny mieć dobrze widoczny symbol „RP”.
Swoje oznaczenie muszą mieć także suplementy diety. Tutaj nie ma mowy o żadnej pomyłce, gdyż na opakowaniu w widocznym miejscu musi znaleźć się napis „Suplement diety”. Nie może zabraknąć również wzmianki o tym, że suplement nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.