Czy wiesz jak wybierać suplementy?

Mnogość dostępnych na rynku suplementów diety może onieśmielać i powodować, że trudno zdecydować się nie konkretny. Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedź na pytanie: co chcemy osiągnąć poprzez dawkowanie specyfiku. Czy chcemy jedynie dostarczyć organizmowi komplet cennych składników, w obawie, że stosowana przez nas dieta jest za mało urozmaicona? A może liczymy, że suplement pomoże nam uzyskać upragniony efekt, utratę wagi lub przyrost masy mięśniowej? Kiedy odpowiemy sobie na to kluczowe pytanie, będziemy wiedzieć, gdzie szukać odpowiedniego preparatu.
Zapotrzebowanie na składniki mineralne i witaminy bywa uzależnione od naszego wieku, kondycji, płci. Pewne jest jednak to, że musimy je dostarczać, aby nasze ciało funkcjonowało prawidłowo. Jeśli zauważymy niepokojące objawy, warto sprawdzić, czy nasz organizm nie otrzymuje za mało mikro i makro elementów.
Wiele osób chce wspomóc się suplementami przy prowadzonych treningach, aby za ich pomocą dodać sobie siły i energii, albo stymulować rozrost mięśni. Rodzaj mieszanki jest jednak zależny od mocy treningu i kondycji ćwiczącego. Warto powierzyć dobór odżywki specjaliście: instruktorowi czy trenerowi.