Leczenie ADHD suplementami

Naukowcy z Nowej Zelandii wysunęli bardzo śmiałą tezę. Jakiś czas temu ogłosili, że witaminy i suplementy diety mogą skutecznie leczyć ADHD. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej to poważny problem, który dotyka coraz więcej dzieci i osób dorosłych. Mówi się nawet o tym, że jedna na dwadzieścia osób ma problemy z koncentracją, które spowodowane są właśnie tą chorobą.
Istnieją różne metody leczenia ADHD. Prowadzone przez specjalistów badania wykazały, że wysoka dawka żelaza, wapnia oraz witaminy D może łagodzić objawy tej choroby. W szczególności będą one poprawiały koncentrację oraz funkcjonowanie mózgu. Osobom, które cierpią na ADHD poleca się zatem spożywanie suplementów, w składzie których znaleźć można wspomniane witaminy i mikroelementy.
Jest to dość innowacyjna metoda. Nie każdy podejmuje ryzyko i decyduje się leczyć w ten sposób. Jednak czasami jest to jedyny ratunek dla chorych. Szczególnie dla tych, którzy są uczuleni lub w jakiś inny sposób nie tolerują leków, które powszechnie stosuje się w terapii ADHD.