Czy stosowanie suplementów jest bezpieczne?

Bardzo modne jest ostatnio przyjmowanie różnych suplementów. Są one szeroko reklamowane, co ma ogromne przełożenie na ich szczególną popularność w naszym kraju, niespotykaną na taką skalę w innych państwach. Dlatego warto się zastanowić, czy aby na pewno powinniśmy sięgać po suplementy.
Czy suplement to lek?
Suplement diety i lek nie są to takie same produkty. Suplementy nie leczą, mają tylko uzupełnić dawkę przyjmowanych w zdrowej i zbilansowanej diecie substancji. Tymczasem, jeśli ta dieta jest zdrowa i zbilansowana, to przecież nie ma konieczności stosowania jeszcze suplementów. Tak więc powinny być one przyjmowane tylko w szczególnych przypadkach, gdy nie ma możliwości naturalnego dostarczenia organizmowi takiej ilości danej substancji, jaka jest konieczna.
Przyjmowanie suplementów i leków
Zawsze warto jest się skonsultować ze specjalistą, w przypadku chęci stosowania jakiegokolwiek preparatu. Osoby, które nie przeczytają dokładnie ulotek, mogą wywołać u siebie poważne problemy. Nie można dopuścić do tego, by przyjmować z różnych źródeł – czyli kilku preparatów – taką samą substancję.