Suplementacja enzymami trawiennymi

Prawidłowy proces trawienia jest podstawą absorpcji oraz wykorzystania substancji odżywczych przez organizm. Enzymy trawienne rozkładają pokarm na proste składniki, które następnie mogą zostać wchłonięte. Biorą też udział w przekształcaniu pożywienia w energię.
Suplementy diety zawierające enzymy trawienne mają na celu poprawę przyswajania oraz trawienia różnych składników odżywczych. W zależności od preparatu możemy znaleźć środki usprawniające wchłanianie białek, tłuszczy, węglowodanów, odżywek lub kompleksy obejmujące trawienie kilku rodzajów komponentów.
Właściwe działanie enzymów trawiennych jest niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu oraz produkcji energii. Efektywność procesów trawiennych na ogromy wpływ na zdrowie oraz kondycję umysłową i fizyczną. Suplementacja enzymami trawiennymi powinna wspomagać pracę całego ustroju w sytuacjach, kiedy zachodzi taka potrzeba, lub gdy praca ta jest zaburzona, np.: podczas niedoboru soków trawiennych.
Na rynku można znaleźć preparaty z enzymami trawiennymi dedykowane szczególnie sportowcom, poprawiające przyswajanie i trawienie białek oraz aminokwasów. W ich składnie można dodatkowo znaleźć prebiotyki i probiotyki.