Suplementy bezlitosne dla tłuszczu

W walce z tłuszczem sięga się po różne środki, chcąc osiągnąć jak najlepszy i możliwie najszybszy efekt. W tym pojedynku niezwykle pomocne mogą okazać się także suplementy, jednak należy wiedzieć, po co warto sięgnąć i w jakim momencie.
Na temat suplementów wspomagających odchudzanie zdania są podzielone, ale dietetycy są zgodni w jednym: żaden środek nie zdziała cudów, jeśli nie będzie towarzyszyć mu odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Niektóre suplementy stymulują jednak spalanie tłuszczu podczas treningu, zamieniając go w potrzebną energię. Tak działa między innymi L-karnityna, która jest częstym składnikiem specyfików na odchudzanie. L-karnityna wzmaga metabolizm tłuszczu i zapobiega jego odkładaniu, odpowiada także za całą gospodarkę tłuszczową ludzkiego organizmu.
Dietetycy polecają także preparaty zawierające kwasy Omega- Badania wykazują, że spadek tkanki tłuszczowej u osób, które przyjmują ten suplement jest średnio o 20% większy niż u osób nieprzyjmujących. Nie można pomijać także faktu, że przyjmowanie Omega -3 jest niezwykle korzystne dla zdrowia, szczególnie dla układu sercowo-naczyniowego.