Wspomaganie suplementem

W przypadku niedoborów żelaza konieczne będzie sięgnięcie po suplement. Najlepiej swoje zadanie spełni tak zwane żelazo chelatowane. Poddawane jest ono specjalnej obróbce, która sprawia, że jego wchłanialność jest zdecydowanie lepsza.
Wapń jest niezwykle istotny
Wśród pierwiastków, które mają ogromne znaczenie dla naszego organizmu znajduje się wapń. Jest to szczególnie istotny zwłaszcza w przypadku tych kobiet, które wchodzą w okres menopauzy. Są bowiem szczególnie mocno narażone na odwapnienie kości i powstanie osteoporozy.
Jak objawia się niedobór?
Pierwszym objawem, który może pojawić się u osób, u których doszło do niedoborów wapnia są bolesne skurcze mięśniowe. Często pojawia się także drętwienie kończyn (zarówno dolnych, jak i górnych), a także bóle stawów, które są wyjątkowo trudne do zniesienia.
Jakie jest zapotrzebowanie?
Nasz organizm potrzebuje dziennie około jednego grama wapnia. Kobiety, które właśnie spodziewają się dziecka powinny tę ilość zwiększyć do mniej więcej dwóch gram. wapń znajdziemy przede wszystkim w mleku. Jego duże ilości znajdują się w twarogu, kefirach, jogurtach, a także żółtym serze.