Stawy-Więzadła-Ścięgna – suplementy i ich zastosowanie

Stawy-Więzadła-Ścięgna to zestaw suplementów, dzięki którym można skutecznie dbać o sprawność fizyczną w oparciu o te elementy ciała, jakie odgrywają ważną rolę w poruszaniu się.
Stawy, więzadła oraz ścięgna to takie części ciała, które są niezwykle mocno narażone na powstawanie bolesnych i długoterminowych kontuzji w postaci naderwań czy skręceń. Decydując się na zażywanie odżywki na stawy dbamy o ich wzmocnienie i szybszą regenerację po wysiłku. Ponadto takie suplementy mogą działać przeciwzapalnie i przeciwbólowo, dzięki czemu można je stosować prewencyjnie.
Najczęściej w środkach tego typu można znaleźć siarczan glukozaminy. Często znajduje się w nich również chondroityna, mająca za zadanie hamowanie rozkładu chrząstki oraz regulację jej metabolizmu. Przyczyna się ona również do jej odbudowy i rozwoju.. Trzecim, często widocznym składnikiem w takich suplementach, jest MSM, który odgrywa ważną rolę w syntezie protoglikanów chrząstki stawowej. Coraz częściej dołącza do nich również kwas hialuronowy.