Różne rodzaje suplementów

Osoby, które uprawiają sport decydują się często na stosowanie różnego rodzaju suplementów diety. Wśród tych, które cieszą się największą popularnością znajdziemy suplementy hormonalne, białkowe, energetyczne, zwiększające poziom testosteronu. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.
Suplementy hormonalne
Stosuje się je wtedy, kiedy naszym celem jest regeneracji mięśni oraz ich szybki rozrost. Zażycie dawki takiego środka sprawia, że organizm natychmiast podejmuje działanie. Trzeba jednak pamiętać, że ich stosowanie może być bardzo ryzykowne.
Suplementy energetyczne
Jeżeli zadbamy o to, aby w naszym ciele nie zabrakło energii, będziemy mogli trenować o wiele dłużej ,a tym samym uzyskamy lepsze efekty. Trzeba jednak pamiętać, że suplementy energetyczne dodają nam przysłowiowego kopa, ale bardzo często negatywnie wpływają na nasz stan emocjonalny. Charakterystyczna dla osób stosujących energetyki jest huśtawka emocjonalna. Pojawić się może również utrata wagi ,która nie zawsze jest pożądana. Chcąc mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy, musimy stawiać na sprawdzone środki oferowane przez dobre sklepy.