Regeneracja stawów – suplementy

Preparaty na stawy to suplementy, których zadanie polega na ochronie stawów poprzez wzmacnianie tkanki łącznej oraz jej regenerację po dużym obciążeniu. Poleca się je również w przypadku zmian starczych.
Stosowanie odżywek na stawy pozwala bardzo szybo poprawić ogólną kondycję stawów, jak również uniknąć poważnych kontuzji, jakie nie są rzadkością wśród osób, które regularnie i dużo trenują. Sięgać po nie mogą również osoby w starszym wieku, które mocno narażone są na pogorszenie się stanu tych części ciała.
Podstawowymi składnikami takich suplementów są kolagen, glukozamina, kwas hialuronowy (tak chętnie wykorzystywany w kosmetyce), chondroityna oraz witamina C. Zanim wybierze się konkretny preparat, warto najpierw wziąć pod uwagę takie czynniki, jak wiek, aktywność fizyczna oraz sposób odżywiania się. Wszystkie one mają bowiem wpływ na kondycję naszych stawów.
Zażywanie takiego preparatu to szansa na zdrowe stawy, które nie odmówią nam posłuszeństwa w czasie uprawiania sportu, długiego spaceru czy jazdy na rowerze.