Czym jest Suplementacja

Organizm narażony na zwiększony wysiłek fizyczny i umysłowy często potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci odpowiednio dobranych suplementów. Potrzeby poszczególnych osób są bardzo różne, jednak obecnie na rynku znajduje się tak wiele preparatów, że większość z nas znajdzie coś właściwego dla siebie.
Aktywny tryb życia wymaga eliminacji uczucia zmęczenia. Silne działanie pobudzające posiadają suplementy, zawierające guaranę oraz kofeinę. Oprócz zastrzyku energii, środki te obniżają ból mięśni po treningu oraz wzmagają wytrzymałość organizmu.
Kurację odchudzającą mogą wspomóc ogólnodostępne preparaty przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej, natomiast środki z błonnikiem ograniczą uczucie głodu oraz obniżą poziom „złego” cholesterolu we krwi.
Na zwiększenie siły i wytrzymałości organizmu, budowanie masy mięśniowej oraz poprawę funkcji seksualnych wpłyną przyjmowane regularnie, wg zaleceń producentów, stymulatory produkcji testosteronu.
Osoby, które na co dzień pracują umysłowo, bądź też studenci w czasie sesji mogą skorzystać z suplementów poprawiających koncentrację. Są to preparaty, które pozytywnie wpływają na sprawność intelektualną, jak również dodają witalności oraz obniżają zmęczenie po wysiłku fizycznym.