Zawartość kofeiny w suplementach

Kofeina działa pobudzająco, wspomaga koncentrację i jest niezastąpiona, gdy mamy do wykonania pracę umysłową, a brakuje nam energii. Picie kawy to rytuał niemal każdego z nas. Tymczasem kofeina stosowana jest tez w suplementach. Jakie wykazuje działanie?
Pobudzenie to nie wszystko
Kofeina wprawdzie daje nam energię i pomaga się skupić, jednak nie są to jej jedyne zalety. Wspomaga również spalanie tłuszczu, powodując podniesienie temperatury ciała. Stosuje się ją w odżywkach, których zadaniem jest wspomożenie nas w walce ze zbędnymi kilogramami. Bardzo często składnikiem takich preparatów jest guarana, która stanowi naturalne źródło kofeiny. Pozwala to spalać tkankę tłuszczową w szybszym tempie, wykorzystując tłuszcz jako źródło energii. Dzięki temu wzrasta nasza wydajność podczas treningu.
Bezpieczeństwo
O ile picie kawy raczej trudno nazwać zagrożeniem, ponieważ niełatwo ją przedawkować, o tyle stosowanie suplementów może być ryzykowne dla niektórych osób. Odżywki zawierają skoncentrowaną dawkę kofeiny, która nie jest wskazana dla osób mających chociażby problemy z układem krążenia.