Czy wiesz, jak wybrać suplementy dla siebie?

Większość trenujących staje przed podobnym dylematem: wspomóc się suplementacją czy też nie? A jeśli wspomagać się, to jak wybrać najlepsze dla siebie i w jakich dawkach?
Specjaliści opiniują odżywki i suplementy jako bardzo pomocne. Wspomagają budowę beztłuszczowej masy mięśniowej, stymulują metabolizm, dostarczają wiele cennych składników, na które obciążony treningami organizm ma zapotrzebowanie. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się przyjmować odżywki i suplementy.
Rodzaj odżywek i ich dawka jest ściśle uzależniony od rodzaju ćwiczeń, efektu, który chce się osiągnąć, wagi i stanu kondycji trenującego. Najlepiej w tej kwestii zaufać doświadczonym osobom, trenerom, instruktorom czy lekarzom sportowym. Znają oni działanie poszczególnych preparatów, wiedzą w jakich ilościach należy je przyjmować i jaka jest najlepsza pora suplementacji. Stosowanie odżywek może przynosić wiele korzyści, ale należy przestrzegać odpowiednich dawek i właściwej diety. Niektóre produkty spożywcze, np. kofeina, mogą utrudniać wchłanianie odżywek, przez co skuteczność może ulegnąć osłabieniu. Specjaliści podkreślają, że najważniejszy jest trening i odpowiednia dieta, a suplementy i odżywki stanowią dodatek do nich.